ZÁKLAD KELTSKÝCH RITUALŮ

21. února 2007 v 14:05 | Fixta |  MAGIE
Toto je pouze základ způsobu ,jak provádět ritualy na keltský způsob.Keltská víra nedbá na striktní dodržení onoho ,takže menší úpravy nejsou prohřeškem.
1)Mějte stále na myslli přesný účel ritualu.Nemusí to být nějak vznešený cíl,ale měli byste vědět,proč se daným ritualem zabývat a usilujte o to aby byl,smysluplný,promyšlený a úspěšný.
2)Chcete-li při ritualu použít oltář,upravte si jej pomocí předmětů typické pro dané roční období:žaludů,jablek a dýní na podzim,květin na jaře,bylin ovoce a zelenině v létě,cesmíny včetně zelených rostlin v zimě.Nasměrování oltáře zavisí na vás ,každá skupina nebo jednotlivec má vlastní názor.Mnozí mění směr podle ročního období.Nemůžete-li se rozhodnout ,dávejte oltář doprostřed kruhu směrem k severu,dokud si nevypracujete vlastní systém. západ je směr kotle babice v němž všechny věci začínají končí a zase začínají.
3)Silou vytvořené myslí a pomocí svého nože athame,ukazováčku nebo jakéhokoli obřadního nástroje,který nám vyhovuje ,vytvořme kruh ochrané energie.Vduchu ho musíme vidět jako hranici
tvořenou ochraným modrobílým světlem.
4)Pozvěte přátelské duchy,živly bájné bytosti a požádejte je aby se k vám připojili.Nikdy jim však nic nepřikazujte.V keltské tradici je zvykem zvát do kruhu své předky zvláště v temných dnech mezi
Samhainem a Imblocem,kdy se říká že brána mezi našemi dimenzemi je nejtenčí.
5)Chcete-li pozvěte světové strany ,nebo jiné vnímavé energie.Zapalte na jejich počest svíci.Býva často zvykem zazvonit do každého směru a zptat se jestli se k nám duchové damé čtvrti nechtějí přidat.Pamatujte si však ,že zvuk zvonku zastrašuje bájné bytosti,pokud chcete aby byli na vašem ritualu přítomni ,zřekněte se zvonku.Až budete vyvolávat světové strany,obcházejte kruh ve směru hodinových ručiček.Vyběr strany kterou máte začít záleží na vás,ale některé tradice přikazují vždy jen jednu.
6)Jestli že uchováte keltský zvyk,podávání pohoštění bohům či bájným bytostem učin´te tak bezprostředně před tím než začnete ritualní nebo magickou činnost
7)Nahlas vyslovte účel ritualu:oslava svátku,osobní obohacení,uctění božstva,magie,či cokoli jiného.To vám pomůže spojit všechny úrovně vaší bytosti s cílem ritualu.
8)Evokujte nebo ivokujte v tuto chvíli ,jakékoli energie nebo božstva.Nabídněte jim jídlo,nebo je uctěte způsobem dle vlastních zvyků.
9)Je hezké použit svíci coby symbol k uctění jednotlivých božstev.Svíce bohyn´ jsou tradičně bílé,
svíce bohů jsou oranžové nebo červené.Opět záleží jen na vás jak se rozhodnete.Máte-li k dispozici pouze obyčejné bílé svíce,použijte je pro boha i bohyni, ale pro rozlišení je označte mužským nebo ženským symbolem
10)Zahajte hlavní část vaší ritualní práce,ale nejprve předvet´te soubor postupů ,které vy nebo vaše tradice považujete za potřebné.
11)Zpívejte,tancujte,meditujte,zaříkávejte a nebo chvalte božstva a děkujte jim.At´ vaše slova vycházejí ze srdce.Zpěv (můžete sami složit slova i melodii)brzy probudí váš vnitřní stav vědomí a
tanec zvýší vaši osobní sílu a energii.Můžete si průběh svých rotualů napsat a naučit se jim nazpamět,
nebo hovořit spontáně jak je zvykem v mnoha starých keltských tradicích .Je možno si předem připravit určité fráze ,ale bud´te tvořivý oslovujte s citem.Z ritualu získáte víc když budete trochu spontánní,než kdyby jste se museli spoléhat na předem připravené projevy.Je to logické chtíč po určitém cíly čím je větší tím se zvyšuje účinost takového ritualu.Jestli že zjistíte ,že jste vykonali něco
co se vám líbí zapište si to po uzavření kruhu.
12)Když se rozhodnete zabývat se při ritualu magii,musíte mít v kruhu, všechno co budete potřebovat.Není moudré kruh po vytvoření narušovat,dokud není uzeměn.,,Díra"v o¨chraných energiich umožní,aby energie,kterou jste vytvořili,unikla a zároven´ umožnila kdovíjaké vstoupit.
Když jsem zahajovala ,svou cestu v čarodějnictví,měla jsem tendenci ignorovat posvátnost kruhu.
uvažovala jsem příliš racionálně ,než abych přiznala že nějaká zla entita čeká na vhodnou příležitost
zažila jsem však několik překvapení a nepříjemných zkušeností.Neučte se tímto nemilým způsobem.
Vyvolaná energie ,přivábí věci které kolem sebe nebudete chtít.Při správně vytvořeném kruhu by neměli mít možnost vstupu.Ale v každém případě odejdou,když bude uzeměna energie, k níž jsou přitahováni.Vždy respektujte svůj kruh.
13)Jestli že je cílem vašeho ritualu obřad přechodu.Měli byste se domluvit s rodinou zemřelého,na tom jaká slova gesta či předměty budete využívat.Snažte se o co největší jednoduchost,aniž by se vytratil význam události.
14)Pokud chcete vytvořte a vyšlete svůj ,,kužel energie".Nepotřebujete-li ho kvůli magii.Mohli byste
ho vyslat aby léčil znečištěnou Matku Zemi.Pokud jste právě dokončili ritual přechodu můžete energii lásky poslat osobám a duchům ,kteří byli do ritualu zapojeni.
15)Oslavujte sabat ,zinscenujte k uctění tohoto svátku nějaké dramatické představení a použijte ritual
který se vám zdá pro danou situaci vhodný.Velký ritual je charakteristický pro všechny jarní sabaty.
Můžete ho připravit pro připravit pro některý z nich nebo pro všechny chcete-li.O Samhainu mnoho skupin předvádí smrt boha a bolest nad jeho ztrátou.O Yulle osalvují tímto znovuzrození boha.Upravte sezoní písně pro tyto svátky a poděkujte bohyni za hojnost v každém ročním období.
16)Uvolněte evokovanou nebo ivokuvanou energii.
17)Po dokončení ritualu nemusíte spěchat s uzavřením kruhu ,můžete se v něm posadit zpívat,meditovat, věštit nebo jen vnímat jednotu a mír s přírodou a všemi božstvy.Neuzavírejte kruh
dokud si nebudete jisti že jste k tomu připraveni.Pouhý pohyb na tomto posvátném místě má léčívé účinky jak pro tělo tak i pro duši.
18)Když jste připraveni k uzavření kruhu,poděkujte živlům a duchům ,kteří se připojili zvláště svým božstvům.Pokud jste pozvali světové strany rozpust´te je pohybem proti směru hodinových ručiček.
Začněte na západě.Propust´´¨te všechny živly etc.tradiční větou.,,Radostně jsme se tü sešli,radostně se rozejdeme,abychom so opět radostně sejít mohli."
19)Uzeměte energii v kruhu-udělejte to pokaždé!Vnímejte jak uniká a vrací se do země.
Tento postup byl pro Vás opsán z knihy McCoyové Keltské Mýty a magie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KTERÁ RUBRIKA SE VÁM NEJVÍCE LÍBÍ?

Amulet 7.3% (22)
Anekdoty 3.7% (11)
Ankety 4% (12)
Černé rubíny 3% (9)
Články 2.7% (8)
Elisabeth 27.6% (83)
Keltští Bohové a mýtičtí hrdinové 7.6% (23)
Magie 4.7% (14)
Merlinovo okénko moudrosti 4.7% (14)
Moudrosti 2.7% (8)
O nás 1% (3)
Pokec 1.7% (5)
Povídky 3.7% (11)
Různá upozornění 1.7% (5)
Sielbstein 3.7% (11)
Skřínka 3.7% (11)
Škola magického umění 3% (9)
Ta z Jiného světa 2% (6)
Úvod 3.3% (10)
Vaše články 2% (6)
Věštírna 2% (6)
Videa 4.7% (14)

Komentáře

1 Skřítek Skřítek | 6. května 2007 v 13:42 | Reagovat

Nechci se jí dotknout,ale co se týče keltských rituálů,tak nějaké zkušenosti mám a hodně jsem o tom i přečetla..Paní McCoyová pouze vymyslela,jak by to chtěla mít a jak to dělá asi ona.V žádném případě to není bezpečné.Pokud si s touto sílou někdo zahrává,nemusí to dopadnout dobře.O keltských rituálech toho moc není,protože si nevedli záznamy,takže veškeré rituály,které se dělají,jsou pouze vymyšlené a jsou to jen úvahy nad tím,jak by to mohlo být.Nedoporučuji dělat rituál,pokud s tím nemáte zkušenosti.Pokud ho přecejen dělat musíte,požádejte někoho,kdo s tím má alespoň nějaké zkušenosti.Nevyplácí se vyvolávat předky,protože se nemusí povést je odvolat..Je to jen rada,nemusíte se toho držet,ale vím o čem mluvím.

2 fixta fixta | 5. června 2007 v 23:54 | Reagovat

No to je možné.Já uvádím jen jeden způsob.Jinak tato víra dává v konání volnou ruku.

3 Fixta Fixta | Web | 22. března 2009 v 20:57 | Reagovat

Skřítek kdyby se aspon´ podepsal normálně , či dal na sebe nějaký kontakt .A ten blb musí být úplný anonym.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama